دریاره ما   |    چت   |    سوال و جواب   |    سوالات متداول   |    نيازمنديها   |    سايتهای مرتبط   |    نمايندگی ها
 
سوالات
پاسخ ها

1- نه . وليكن بهتر است از ويندوز XP استفاده شود . البته ساير ويندوزها هم قابل استفاده هستند.


2- از جمله نرم افزارهاي مهم :
1- Acrobot Reader از 5 به بالا .
2- Mediaplayer
3- Flashplayer 6
4- ACDSee 43- خير ـ شركت در اين قرعه كشي براي تمام كساني كه از سايت بازديد مي نمايند آزاد است.


4- خير ـ از آنجايي كه مطالب درسي ارائه شده با فرمت pdf مي باشد Font ها نقش زيادي بازي نمي كنند وليكن بهتر است فونت Lotus در ويندوز وجود داشته باشد.


5- خير ، اين سايت جهت دسترسي هر چه آسانتر و سريعتر دانش آموزان طوري طراحي شده است كه دانش آموزان پس از وارد كردن آدرس پست الكتروني و كلمه عبور فوراً در مسير درس هاي همان مقطعي كه ثبت نام كرده قرار گرفته و نيز مي توانند از بخش هاي عمومي سايت استفاده نمايد.


6- خير ، مدت استفاده هر كاربر زمان محدودي مي باشد كه بسته به نياز همان كاربر تعيين گرديده است . ارائه كلمه عبور و رمز به ديگر افراد باعث كم شدن مدت اعتبار كاربر مي گردد . ضمناً در صورتي كه دو نفر هم زمان با يك آدرس پستي و كد رمز وارد سايت گردند . آن كد توسط كامپيوتر سِرور شناسايي شده و اعتبار آن لغو مي گردد. توجه : از آنجائيكه تمام مسئوليت شركت در اين سايت به عهده كاربري كه ثبت نام كرده مي باشد . مسئوليت سواستفاده هاي احتمالي توسط افراد ديگر كه با كد آن شخص وارد سايت گرديده اند متوجه خود كاربر مي باشد.


7- هر بازديد كننده از سايت ضمن مطالعه دربارة ما و ديگر قسمتهاي سايت مثل معرفي دوره هاي آموزشي و مشاهدة نمونه دروس ارائه شده و نيز شركت در قرعه كشي در صورت تمايل مي تواند با واريز كردن مبلغ ذكر شده در بخش ثبت نام و وارد كردن فيش پرداختي در محل مشخص شده بعد از حداكثر 24 ساعت ثبت نام نمايد . در صورتي كه كاربر مورد نظر آدرس پست الكترونيكي نداشته باشد مي تواند يك آدرس از اين سايت دريافت نموده و از آن استفاده نمايد . بدين ترتيب يك آدرس پست الكترونيكي و يك كد رمز كه خود شخص آن را مشخص كرده در اختيار كاربر قرار گرفته كه از اين پس مي تواند با درج آن در محل مربوطه در سايت وارد مقطع تحصيلي مورد نظر خود شده و دروس خود را دريافت نمايد . بعد از انتخاب هر درس مبحث ارائه شده در آن درس ظاهر مي شود كه كاربر در صورت تمايل به ديدن مبحث قبلي و يا يك مبحث خاص از قسمت جستجو و يا درس قبلي و بعدي استفاده نمايد . ( در صورتي كه تاريخ مشاهده شده در قسمت بالاي سايت با تاريخ روز مغايرت داشت انجام يك Refresh الزامي است ) هر مبحث مي تواند شامل يك قسمت HTML و فايل پيوست و يا تصاوير و يا فايل صوتي باشد . كه كاربر مي تواند با كليك كردن بر روي هر كدام آن فايل را در كامپيوتر خود ذخيره نمايد . در اين قسمت از كاربر پرسيده مي شود كه Save شود و يا Open در صورت Save آن در يك قسمت از كامپيوتر كاربر مي تواند بصورت Offline از آن استفاده نمايد . در صورتي كه فايل پيوست ذخيره گردد اين فايل توسط نرم افزار Acrobat ( از 4 به بالا ) باز شده و مي تواند مورد استفاده قرار گيرد . فايل HTML بوسيله نرم افزار Word و تصاوير توسط ACD و صوت توسط Mediaplayer و يا ديگر نرم افزارهاي مشابه قابل استفاده هستند . در صورتيكه امتحاني جهت كاربر فعال گردد . با كليك كردن بر روي محل امتحانات كاربر سئوالات را دريافت كرده و در كامپيوتر خود ذخيره نموده و با وارد كردن پاسخ ها در پاسخ نامه كاربر مي تواند در انتها پاسخ نامه را ارسال نمايد . بدين ترتيب قادر خواهد بود پاسخ سئوالات امتحاني را دريافت نمايد . در مواقعي كه كاربر سئوال درسي و يا مشاوره اي داشته باشد مي تواند بصورت Online بر روي قسمت سئوال و جواب كليك نموده و انجمن مورد نظر خود را بيابد بدين ترتيب مي تواند با كليك كردن در قسمت بحث جديد ، سئوالات خود را مطرح نموده و در صورت نياز مي تواند عكس ، فايل پيوست و . . . . را ضميمه نمايد . اين سئوالات مي تواند توسط ديگر كاربران و همچنين مديريت سايت پاسخ داده شود . كاربرها مي توانند به سئوالات ديگر دوستان خود پاسخ دهند . براي امكان ارتباط هم زمان بين كاربران سيستم چت روم وجود دارد كه كاربران مي توانند بصورت عمومي و يا اختصاصي در اطاقهاي مورد نظر خود به تبادل نظر بپردازند.


8- خير ، كاربران گرامي پس از دريافت دروس و امتحانات و ذخيره كردن آنها در كامپيوتر شخصي خود ، ديگر نياز نيست به اينترنت متصل باشند و مي توانند بعد از مطالعه و يا پاسخ به سئوالات امتحاني پاسخ نامه را پس از اتصال به شبكه اينترنت ارسال نمايند . البته اين سيستم قابليت ارائه دروس بصورت Online را داشته و ليكن با توجه به مشكل قطع شدن اتصال اينترنت ، هزينه هاي تلفن و اشتراك اينترنت روش Offline انتخاب گرديده است.


9- بله - اين سايت طوري طراحي شده كه كاربر مي تواند از متن دروس ارائه شده پرينت تهيه نمايد البته در پيش زمينه صفحه هاي پرينت شدة زمينه Kashiha . Com وجود خواهد داشت . با توجه به قانون Copy Right در صورتيكه كسي قصد جمع آوري و انتشار آن را داشته باشد قابل پيگيري مي باشد.


10- بله ، تمامي دروس ارائه شده به راحتي قابل روئيت و استفاده مي باشد . جهت تسهيل در اين امر يك سيستم جستجوگر مي تواند مطالب را برحسب عنوان ، شرح ، تاريخ ، نوع دروس و مقطع تحصيلي به راحتي پيدا نمايد و ضمناً كاربر مي تواند توسط محل هاي مشخص شده با عنوان درس بعد و يا قبل دروس مورد نظر خود را بيابد . لازم بذكر است كه توجه به تاريخ روز جهت دسترسي به آخرين درس ارائه شده الزامي است . در صورتيكه تاريخ دستگاه تاريخ گذشته را نشان دهد كاربر مي بايست يك بار Refresh نمايد.


11- بله ، وليكن سيستم اينترنت در داخل كشور اجازه استفاده از اين امكان را نمي دهد . زيرا سرعت دريافت اطلاعات در بهترين حالت از سيستم اينترنت در داخل كشور 4-3 مي باشد و در اين حالت جهت دريافت يك فايل صوتي و يا تصويري با اندازه حداقل 20 مگابايت زماني در حدود 2 ساعت نياز دارد . البته لازم بذكر است كه 20 مگابايت تصوير تنها مي تواند 10 تا 15 دقيقه باشد . لازم بذكر است كه تا توجه به تغييراتي كه در سيستم اينترنت و تلفن در كشور در حال انجام مي باشد . در آيندة نه چندان دور اين مشكل برطرف خواهد شد.


12- تا آنجا كه ممكن است سعي شده تا مطالب ارائه شده در يك درس بخصوص بصورت تركيبي از حرف و عدد مثل LD12 و پشت سر هم براي كاربر ارسال گردد و ليكن كاربر مي بايست سعي كند در محل مورد نظر در كامپيوتر شخصي خود به باكسي مثلاً با نام آموزش در محل Doucument My ايجاد نمايد سپس در داخل آن باكس فلدرهايي با نام هر يك از دروس خود ايجاد نموده كه هر درس دريافتي را در داخل فولدر ذخيره نمايد . بهتر است يك فيل بنر جهت ذخيره كردن امتحانات و پاسخ هاي آن ايجاد شود.


13- يكي از جالب ترين قسمتهاي هر سايتي مي تواند چت روم و يا اطاق گفتگوي آن باشد . وليكن متاسفانه به دليل اينكه عده اي از افراد فرهنگ لازم را نداشته و عده اي هم عمداً و از روي دشمني اقدام به مطرح كردن مطالبي مخالف با شئونات اخلاقي و مذهبي مي نمايند . و اين امر باعث مسموم شدن فضاي حاكم بر اين قسمت از سايت مي گردد . به همين دليل مديريت سايت ترجيح داده است تا اين قسمت از سايت تنها براي كساني كه ثبت نام كرده اند و با نام خود اشخاص قابل استفاده باشد . در اين حالت اين قسمت از سايت بسيار كارآمد و موثر مي گردد . و افراد خطا كار براحتي شناخته شده و از ادامة حضور آنها ممانعت به عمل مي آيد.


14- بله ، در قسمت سئوال و پاسخ كاربران مي توانند ضمن انتخاب گروه و يا انجمن مورد نظر خود هر گونه سئوال و يا مشكل در رابطه با درس ، مشاورة آموزشي و حتي مسائل پزشكي را مطرح نموده و ارسال نمايند . در صورتيكه سئوالات مورد نظر كاربر نياز به الصاق عكس و يا مدارك نيز داشته باشد امكان آن در سايت قرار داده شده است . بدين ترتيب سئوالات مذكور در داخل سايت قرار گرفته و كساني كه در سايت هستند مي توانند پاسخ هايي براي كاربر ارسال نمايند . البته مديريت سايت نيز در اسرع وقت با كمك كارشناسان خود پاسخ صحيح را ارسال مي نمايد . از آنجائيكه اين سئوال پاسخ در روي سايت باقي مي ماند و براحتي قابل جستجو مي باشد و نيز با توجه به اينكه معمولاً 50 تا 60% سئوالات درسي و مشاوره اي تكراري مي باشند . بعد از مدتي نه چندان زياد مخزني از سئوالات و پاسخ ها وجود دارد كه مي تواند پاسخ گوي نياز بسياري از كاربران باشد.


15- با توجه به اينكه هزينه دريافتي از هر كاربر مبلغ كمي مي باشد قسمتي از هزينه هاي اين سايت مي بايست از طريق تبليغات تامين گردد . جهت نيل به اين مقصود دو محل ثابت بَنر ( BANER ) در قسمت بالا و پايين سايت در نظر گرفته شده و نيز امكان قرار دادن آگهي در بخش تبليغات سايت وجود دارد . علاقه مندان مي توانند از طريق تماس با ما با مديريت سايت ارتباط برقرار نمايند.


16- در صفحه اصلي سايت محلي به همين منظور وجود دارد كه دانش آموزان و كاربران مي توانند از آن طريق هر گونه پيشنهاد و انتقاد خود را با مديريت سايت مطرح نمايند . در صورتيكه كاربر مايل باشد پاسخ خود را دريافت نمايد مي تواند آدرس پست الكترونيكي خود را نيز ارسال كند.


17- بله ، برنامه هاي متفاوتي جهت سرگرم نمودن كاربران در نظر گرفته شده است كه بتدريج در سايت قرار داده مي شود از جمله ارائه مقالات علمي آموزشي در رابطه با نجوم ، صنايع ، اكتشافات ، اختراعات ، هنر ، مصاحبه با افراد موفق در تحصيل و كنكور ، معرفي رشته هاي تحصيلي در دانشگاهها ، وعرفي دانشگاههاي معتبر جهان ، برگزاري مسابقات علمي بين كاربران ، طرح جدول ، ارائه دوره هاي فشردة كامپيوتر وزبان ، ارائه اخبار فرهنگي ، هنري و ورزشي جهت اطلاع رساني به كاربران عزيز و غيره . . . . .


18- در حال حاضر دروس دوره هاي راهنمايي شامل تمامي دروس سالهاي اول و دوم و سوم ، دروس دبيرستاني شامل تمام دروس از سال اول تا پيش دانشگاهي و كنكور در رشته هاي رياضي ، تجربي ، انساني ، فني و حرفه اي و كار و دانش . البته دروس دوره ابتدايي نيز در حال آماده شدن مي باشد وليكن به دليل حساسيت اين دوره از تحصيل و نيز روش استفاده از انيميشن در دروس ارائه شده زمان ارائه آن مشخص نمي باشد.

 
       چهارشنبه ،
       26 دی 1397

 
 
 
 
 
 
Copyright © 2005 Kashiha
Designed by SGNETWAY
Developed by F.Ghamsary