ساعات کاری :
شنبه تا چهارشنبه : 9 الی 5
پنجشنبه : 9 الی 12:30
شماره های تماس :
02122383272-02122383598

مدرسه آنلاین

9 / 10
از 27 کاربر

مدرسه آنلاین

در سال‌هایی که گذشت، واژه‌ای مانند مدرسه آنلاین و آموزش از راه دور، بسیار پررنگ‌تر و فراگیرتر شده است و گروه گسترده‌ای از افراد در مناطق مختلف جهان با مدرسه آنلاین آشنا شده‌اند. پس از گسترش و پراکندگی کوید19 و ایجاد قرنطینه در کشورهای متعدد، مدارس و تعداد بسیار زیادی از دانش‌آموزان در سراسر دنیا به مدرسه آنلاین روی آورده‌اند و از سامانه‌های آموزشی در فضای مجازی استفاده می‌کنند. در همین جهت، ما در ادامه این نوشته به کاوش چگونگی، ویژگی‌های مدرسه آنلاین و آموزش از راه دور خواهیم پرداخت.

کنار ما باشید.

مدرسه آنلاین

مدرسه آنلاین چیست؟

یک مدرسه آنلاین از بسیاری جهات همانند یک مدرسه حقیقی است.

ازاین‌رو، دانش‌آموزان همانند یک مدرسه معمولی باید قوانین مدرسه آنلاین را رعایت و در مدرسه آنلاین ثبت نام کنند. ولی دیگر نیازی به حضور در ساختمان مدرسه نیست، و دانش‌آموزان به صورت آنلاین (مجازی) و در منزل درس‌های خود را مطالعه می‌کنند. مدرسه آنلاین دارای کلاس‌های مجازی هست که دانش‌آموزان می‌توانند در هرجایی که هستند، خانه یا کتابخانه یا هر کجای دیگر که به اینترنت و نرم افزار مدرسه آنلاین دسترسی دارند، در کلاس‌ها شرکت کنند.

مدرسه آنلاین با هدف امکان تحصیل از پایه هفتم تا دوازدهم برای دانش‌آموزان ایرانی خارج از کشور ایجاد شده است. تمامی دروس به صورت آنلاین و با مجرب‌ترین اساتید کشور در نظام آموزش از راه دور، کاملا مشابه یک کلاس حضوری برگزار می‌گردد.

دانش‌آموز در مدرسه آنلاین به مهارت کسب کلیه علوم و مجهولات شناخته شده، دسترسی پیدا می‌کند و برای کشف ناشناخته‌ها با مجرب‌ترین محققین همکاری می‌کند و تنها در ارتباط بایک نفر (معلم) نمی‌باشد، که معلم میتواند نقش راهنما را داشته باشد.

طبیعی است که امروزه، مفهوم مدرسه آنلاین (آموزش از راه دور) نیز تکامل بیشتری پیدا کرده و روش‌های یادگیری ترکیبی نیز بسیار رایج شده است.

منظور از یادگیری ترکیبی چیست؟

در مدرسه آنلاین دانش‌آموزان در کلاس‌های آنلاین شرکت می‌کنند و اگر به هر دلیلی نتوانند در کلاس حاضر شوند دسترسی به همان کلاس بصورت آفلاین را خواهند داشت و می‌توانند سوالات خود را در جلسه بعد از دبیر مربوطه بپرسند.

مدرسه آنلاین 2

مدرسه آنلاین چطور کار می‌کند؟

آموزش ‌از راه دور در بستر مدرسه آنلاین جایگزینی برای آموزش حضوری است. مدرسه آنلاین روشی است که در پایه‌های مختلف به دانش‌آموزان داخل (تهران) و ایرانیان خارج از کشور این امکان را می‌دهد که تمام دوره آموزشی را از راه دور و در هر نقطه‌ای از جهان که هستند و بدون نیاز به حضور فیزیکی در کلاس درس بگذرانند و درنهایت در صورت موفقیت در آزمون‌های مربوطه از امتیازاتی مشابه دانش‌آموزان حضوری بهره‌مند شوند. مدرسه آنلاین به همه‌ی ایرانیان خارج از کشور امکان ادامه تحصیل می‌دهد. حتی افرادی که برنامه‌ی کار و یا محل سکونت، آنها مانع از حضورشان در کلاسهای درس دوره‌های حضوری می‌باشد.

دانش‌آموزانی که به هر نوع، دسترسی به مدرسه ندارند (ازنظر جغرافیایی، یا شرایط رفتن به مدرسه عادی را ندارند و یا به علت سرعت یادگیری تحمل مدرسه را ندارند و...) بهترین شیوه مدرسه آنلاین و آموزش مجازی می‌باشد.

امکانات و مزایای تحصیل در مدرسه آنلاین

انعطاف پذیری در مدرسه آنلاین

دانش‌آموزانی هستند که خارج از حوزه مدرسه فعالیت‌های مهمی دارند، مدرسه آنلاین برای این دسته از دانش‌آموزان بسیار مناسب می‌باشد.
به عنوان مثال: مدرسه آنلاین برای دانش آموزانی که به کالج می‌روند و یا ورزش و حرفه‌ای را دنبال می‌کنند، اجازه می‌دهد تا دروس و برنامه زمانی کلاس‌هایشان را متناسب با دیگر تمرینات درسی و غیر درسی خود تنظیم کنند.

ویکی دیگر از مواردی که باید به آن اشاره کرد، خانوادهایی هستند که جابجایی مکانی زیادی دارند. مدرسه آنلاین این کمک را به شما می‌کند که دانش‌آموزان با تغییر محل زندگی مجبور به تغییر مدرسه، معلم و دوستان و برنامه درسی خود نشوند و استرس ناشی از این تغییرات را دیگر نداشته باشند.

کیفیت بالای آموزش در مدرسه آنلاین

آموزش باکیفیت در دسترس همه خانواده‌ها نمی‌باشد. اگر والدین دوست دارند و می‌خواهند که فرزندشان با اساتید مجرب و سطح بالا تحصیل کند و یا برنامه درسی داشته باشد که در مدارس دیگر وجود ندارد. مدرسه آنلاین رایان‌کاشیها این امکان را به شما می‌دهد و گزینه مناسبی می‌باشد.

در مدرسه آنلاین بهترین وکار آمدترین اساتید انتخاب می‌شوند، که همه دانش‌آموزان به یک اندازه از آموزش بهره ببرند (عدالت آموزشی).

آرامش و راحتی در مدرسه آنلاین

رفت و آمد به مدرسه مخصوصا در کشورهایی که دانش‌آموزان فاصله خیلی زیادی از محل زندگی تا مدرسه را باید طی کنند، مشکلاتی را به وجود میاورد که این امر باعث استرس اولیا می‌شود، برای دانش‌آموزان نیز بسیار سخت و خسته کننده است.

در چنین مواردی که ذکر شد، مدرسه آنلاین محیطی امن و آرام را برای دانش‌آموزان فراهم کرده، که علاوه بر معاشرت با همسالان خود در نقاط مختلف دنیا، به راحتی بتوانند به تحصیل و پیشرفت خود بپردازند.

و یک نکته حائز اهمیت که باید به آن اشاره کرد، دانش‌آموز در مدرسه آنلاین مهارت مدیریت آموزش و برنامه‌ریزی را فرا می‌گیرد.

 

 

مدرسه آنلاین 3


مدرسه آنلاین یا دوره‌های حضوری؟

نحوه‌ی سنجش تحصیلی و امتحانات پایانی مدرسه آنلاین دقیقا مثل دوره‌های حضوری است، بنابراین مدرک داده شده در مدرسه آنلاین همانند مدرک دوره‌های حضوری می باشد.
محدودیت‌های مکانی و یا رفت و آمد دانش‌آموزان که می‌تواند ناشی از شغل والدین، شرایط جغرافیایی و یا هر عامل دیگری باشد. نبایستی مانع ادامه تحصیل فرزند شود. همچنین شرایط ویژه از قبیل پاندمی‌ها و مخاطرات طبیعی ممکن است امکان رفت و آمد به مدرسه برای دانش‌آموز را محدود یا مسدود کند. از سوی دیگر، پیشرفت فناوری و تکنولوژی گسترده ارتباطاتی فرصت آموزش از راه دور (مدرسه آنلاین) را ایجاد کرده است. تا در حالی که به راحتی بر موانع و مشکلات چیره می‌گردد، کیفیت آموزشی مطلوبی را برای آینده‌سازان کشور تأمین نماید.

مزیت های مدرسه آنلاین  عبارتند از:

اخذ مدرک از طریق مدرسه آنلاین مزیت‌های زیادی برای شما خواهد داشت.

1) شما انتخاب می کنید که دقیقا چه زمانی و کجا تحصیل کنید.

2) کاهش هزینه های تحصیل دانش آموز (هزینه‌های رفت و آمد)

3) تسریع در پیشرفت یادگیری دانش‌آموز

4) ایجاد امنیت در تحصیل دانش‌آموز

5) ایجاد برقراری ارتباط بین اساتید و دانش‌آموزان در سراسر جهان

6) مدیریت بهتر زمان

7) می‌توانید آموزش و یادگیری خود را بر پایه کار و زندگی خانگی خود هماهنگ کنید.

شما می توانید از هر جای دنیا مدرک دیپلم خود را از ایران دریافت کنید.

مدرسه آنلاین 4

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :