ساعات کاری :
شنبه تا چهارشنبه : 9 الی 5
پنجشنبه : 9 الی 12:30
شماره های تماس :
02122383272-02122383598

آموزش مجازی

8 / 10
از 22 کاربر

آموزش مجازی در مدرسه رایان کاشیها

سیستم آموزش مجازی ( آموزش از راه دور ) سامانه ای است که به صورت الکترونیکی و خودکار مدیریت شده و برنامه های آموزشی یک مدرسه را آسان میکند.

سیستم آموزش مجازی در مدرسه آموزش از راه دور رایان کاشیها بصورت برگزاری کلاس های آنلاین می باشد و دانش آموزان در هر جای دنیا بدون هیچگونه محدودیتی می توانند در این کلاس ها شرکت کرده و با دبیر خود ارتباط گرفته و مباحث درسی را بطور کامل آموزش ببینند. چنانچه به هردلیلی نتوانند در ساعت مقرر در کلاس های آنلاین شرکت کنند، می توانند از آفلاین کلاس ها که روی سایت آموزشی مدرسه به نشانی www.kashiha.ir قرار می گیرد، بدون هیچ محدودیتی استفاده نمایند.

آموزش مجازی چیست؟

آموزش مجازی رایان کاشیها

سیستم مدیریت آموزش مجازی ، سامانه ای است که روند آموزش از راه دور را به صورت الکترونیکی به صورت خودکار مدیریت می‌کند و مدیریت برنامه‌های آموزشی را در درون یک مدرسه آسان می‌کند.

سیستم مدیریت آموزش مجازی ، به عنوان یکی از اصلی ترین شاخه های آموزش مجازی، برای ارائه دوره های آموزش از راه دور توسعه یافته است. در عصر حاضر این سیستم آموزشی در بین کارشناسان و افراد مرتبط با حیطه آموزش کاملا شناخته شده است. مدارس ، آموزشگاه های غیردرسی، ، دانشگاه ها، مراکز پژوهشی از سیستم آموزش مجازی استفاده می کنند. به کمک این شیوه محدودیت های زمانی و مکانی در مورد فراگیری  و آموزش برداشته شده و همین امر باعث انعطاف بیشتری برای امر آموزش مجازی شده است. به صورتی که شدت علاقه افراد در فراگیری مهارت های جدید و حضور در دوره های آموزشی جدید خود را افزایش داده است.

آموزش مجازی یکی از روشهای آموزش از راه دور محسوب می گردد. سیستم آموزش مجازی یا e-learning، سیستمی است که فعالیت های آموزش‌ گیرنده را ثبت و پیگیری می‌کند. این روش ، روند یادگیری و آموزش را بصورت خودکار مدیریت  می‌کند. یک سیستم مدیریت آموزش مجازی قوی ، مدیریت اجرایی برنامه‌های آموزشی را تسهیل می‌کند و همچنین این نوع آموزش ، دانش آموزان را به مشارکت و همکاری با سایر دانش آموزان هم‌تراز خود ترغیب می کند.

مدرسه آموزش مجازی فضایی است که برنامه‌های آموزشی در آن ارائه می‌شوند. استفاده دانش آموزان از این شیوه برای یادگیری و تحصیل در آن موقع که روی خط (آنلاین) حضور بهم می رسانند ، همانند عمل وارد شدن دانش آموزان به کلاس حضوری است. دانش آموزان با کمک از آموزش مجازی ، واحدهای درسی خود را انتخاب کرده و نیز مطالب درسی مرتبط با آن را دریافت می‌کنند و همچنین  به شرکت در امتحان و تمرین‌های درسی مشغول میشوند. چنانچه می‌توانند با آموزش مجازی در ساعات مشخص شده با دبیران و سایر دانش آموزان ارتباط برقرار کنند.

در آموزش مجازی ، سامانه لیست دانش آموزان را بر اساس کلاس بندی ثبت ، اطلاعات دانش آموزان را ثبت کرده  و گزارش‌های مورد نیاز بر اساس داده ها برای مدیر و دبیران تهیه می‌کند.

دانش آموزان برای استفاده از آموزش مجازی میتوانند با استفاده از یک مرورگر (browser) در سیستم آموزش مجازی به‌صورت تعاملی عمل کنند. دانش آموزان بعد از ثبت نام و تایید توسط مدرسه می توانند درسها و اطلاعات را مشاهده کرده و درس دلخواه خود را انتخاب و به مطالعه بپردازند در حالیکه کلیه  فعالیتهای دانش آموزان و نتایج آنها در بانک های اطلاعاتی مربوط به هر دانش آموز ضبط خواهد شد.

 

مهم ترین ویژگی های استفاده از  سیستم آموزش مجازی

 

1-    کاهش هزینه‌های رفت و آمد و جلوگیری از هدر رفتن زمان دانش آموز 

2-    آموزش همزمان تعداد زیادی از دانش آموزان در یک زمان

3-    امکان ارزیابی دانش آموز همانند کلاس های حضوری

4-    استفاده از تجهیزات الکترونیکی کمک آموزشی مناسب به همراه عکس و فیلم

5-    کسب مهارت دانش آموزان در افزایش کیفیت یادگیری مطالب درسی

 

 
مزایای آموزش از راه دور

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 عملکرد مدرسه مجازی چگونه است؟

هر آنچه که از لحاظ کیفیت آموزش در مدارس روزانه انتظار می رود در مدارس مجازی نیز میتوان یافت اما باید دقت کرد که برخی عملکردها و سیستم ها در آموزش مجازی متفاوت است. 

مدرسه مجازی بصورت ترمی واحدی بوده و عملکرد سیستم مدرسه مجازی مانند سیتم دانشگاه ها می باشد یعنی هر سال تحصیلی شامل ترم اول که از مهر ماه تا پایان آذر ماه است، ترم دوم که از ابتدای بهمن تا آخر اردیبهشت ماه است و ترم تابستان که شروع ترم تابستان از تیر و پایان آن آخر مرداد است، می باشد.

دانش آموزان در سیستم آموزش مجازی طبق برنامه هفتگی مشخصی باتوجه به انتخاب واحد هر ترم خود سر کلاس های آنلاین حاضر می شوند و سپس میتوانند همان کلاس هارا بصورت آفلاین مطالعه و مرور کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با بررسی تاریخچه آموزش مجازی به این نکته می رسیم که در آموزش اینترنتی و آموزش مجازی نیز تمام هدف بر این بوده است که با استقاده از تمام ظرفیتها تلاش می شود همه موارد موجود در کلاس درسی که در مدرسه واقعی وجود دارد در آموزش مجازی و کلاس آنلاین نیز بکار گرفته شود. این شیوه محدودیت زمانی و مکانی ندارد و میتواند یک نفر در تهران و یک نفر در اروپا باشد و از روش آموزش مجازی در زمان از قبل  مشخص شده در یک کلاس زنده با با معلم خود به بحث بپردازند . خاصیت اصلی آموزش مجازی استفاده از فرهنگهای مختلف ، مکانهای متفاوت و چند ظرفیتی بودن ماهیت کلاس مجازی می باشد.

 

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :