ساعات کاری :
شنبه تا چهارشنبه : 9 الی 5
پنجشنبه : 9 الی 12:30
شماره های تماس :
02122383272-02122383598

مدرسه آموزش از راه دور

10 / 10
از 3 کاربر

مدرسه آموزش از راه دور

شکل گیری آموزش از راه دور در ششم آذر سال 1375 در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب و اجرای آن از سال 1383 شروع شد. آموزش از راه دور با اولویت برای اشخاصی که بازمانده از تحصیل بودند و همچنین افراد شاغلی که ادامه تحصیل به صورت روزانه برای آنها امکان پذیر نبود طراحی و راه اندازی شده تا این افراد بتوانند از شرایط ادامه تحصیل استفاده کنند.

شعار مدارس آموزش از راه دور آموزش آسان با کیفیت ، همیشه ، همه جا  و برای همه است.

با شروع آموزش از راه دور سالانه حدود ۲۴۰ هزار نفر از امکانات و خدمات این شیوه آموزشی استفاده کردند.

فراگیران آموزش از راه دور شامل یک دسته بزرگسالان که افراد بالای ۱۸ سال را شامل میشود و یک دسته لازم التعلیم که افرادی می باشند که شرایط سنی برای تحصیل را دارند اما به دلیل بعضی از موارد خاص(افراد متاهل و دارای معلولیت) که کمیسیون خاص آموزش و پرورش تشخیص می دهد ، امکان ادامه تحصیل در مدارس عادی و روزانه را ندارند و باید از امکانات آموزش از راه دور استفاده کنند.

به استناد  مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مدارس آموزش از راه دور برای آموزش تمام یا قسمتی از موضوعات درسی ، دوره های تحصیلی به شکل حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری و با ارائه مدرک تحصیلی فعالیت می کنند که آموزش غیرحضوری به روش آموزش الکترونیکی آنلاین با نظر مشاور مدرسه به ازای ساعات مصوب شورای عالی آموزش و پرورش در هر واحد درسی انجام می شود.

مدارس آموزش از راه دور بر اساس قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز غیردولتی اداره می شوند لذا تامین هزینه های مدرسه بر عهده موسس بوده و از دانش آموزان شهریه  اخذ می‌شود.

مدرسه آموزش از راه دور رایان کاشیها از سال تحصیلی 84-1383 با اخذ اولین مجوز رسمی به شیوه آموزش از راه دور از وزارت آموزش و پرورش ایران فعالیت خود را بصورت آموزش مجازی و نیمه حضوری در داخل و خارج از کشور شروع نموده و طـی بیش از یک دهـه فعالیت رسمـی و مسـتمر حدود بیش از 3000 دانش آموز در سطح دیپلم و پیش دانشگاهی در داخل و خارج از کشور فارغ التحصیل شده اند که عموم آنها جذب دانشگاههای معتبر داخل و خارج و یا جذب بازار کار و یا ارتقاء شغل در کار خود گردیده اند.

اهدف اصلي مدرسه آموزش از راه دور رايان كاشيها

* ارائه آموزش از راه دور با بهره گيري از روشهاي متنوع و مناسب و بكارگيري فناوري روز(انعطاف در ارائه روشهاي آموزشي و اجراي آن).

* آموزش از راه دور به منظور جبران فرصت تحصيلي از دست رفته جوانان و عدم دسترسي آنها به مدارس عادي

* عدم محدوديت سني، جنسي، جغرافيايي و مشكلات اقتصادي

* اهتمام به آموزش ايرانيان داخل و خارج از كشور

* آشنايي و عدم دسترسي به روشهاي تحصيلي پيشرفته در ساير نقاط جهان

* ترويج فرهنگ بكارگيري مناسب از فناوري اطلاعات

* در راستاي اين اهداف وزارت آموزش و پرورش ايران پس از مطالعات چند ساله موسسه آموزش از راه دور را در داخل و خارج از كشور  ايجاد نمود.

* مدرسه آموزش از راه دور رايان كاشيها وزرات آموزش و پرورش بر اساس مقررات و ضوابط آموزش و پرورش و با توجه به نوآوري هاي جديد آموزشي و نيازهاي جوانان ايراني در سال 1383 تاسيس شده است.

 

 

ثبت نظر
رضایی : بسیار عالی
0 0
نظر شما چیست ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :