ساعات کاری :
شنبه تا چهارشنبه : 9 الی 5
پنجشنبه : 9 الی 12:30
شماره های تماس :
02122383272-02122383598

دوره اول متوسطه

آموزش مجازی دوره اول متوسطه

در خصوص وضعیت دوره های تحصیلی اول و دوم متوسطه، نکاتی به شرح زیر جهت آگاهی از واحدهای درسی در اینگونه مدارس آموزش از راه دور (آموزش مجازی)، اعلام می گردد.

همانطوریکه اطلاع دارید از سال تحصیلی 87-1386 نظام آموزشی جدید (3-3-6) شروع گردید ( 6 سال دوره ابتدایی و 3 سال دوره اول متوسطه و 3 سال دوره دوم متوسطه ) لازم به یادآوری است دوره اول متوسطه از سال تحصیلی 93-1392 در مدارس شروع گردید.

دوره اول متوسطه شامل پایه های هفتم و هشتم و نهم و دوره دوم متوسطه شامل پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم می باشد.

با تغییر سیستم آموزشی (آموزش مجازی) به دانش آموزان این فرصت داده شد که از زمان ورود به مدرسه تا انتخاب رشته خود، 9 سال زمان داشته تا بتوانند با شناخت درست و دقیق نسبت به علایق و توانایی ها و مهارت های خود راه صحیح را انتخاب و در رشته مورد علاقه خود تحصیل نمایند.

همچنین با تغییر نظام آموزشی دست اندرکاران، همه همت به کار گرفته تا دانش­ آموزان بتوانند در ساختار جدید آموزشی با تکیه بر تفکر فلسفی، حافظه محوری را کنار گذاشته و ذهن خود را به شیوه تفکر خلاق رهنمون سازند.

آموزش مجازی دوره متوسطه اول شامل پایه های هفتم، هشتم، نهم می باشد که دروس آن به تفکیک پایه به همراه تعداد واحدهای هر درس در ذیل آمده است.

جدول دروس دوره اول متوسطه 

جدول دروس پایه هفتم

جدول دروس پایه هشتم

جدول دروس پایه نهم

لازم به ذکر است هر سال تحصیلی شامل دو ترم اصلی و ترم تابستان می باشد. ترم اول از ابتدای مهر ماه آغاز و امتحانات آن در دی ماه برگزار می گردد. و ترم دوم از ابتدای بهمن شروع و امتحانات آن در خرداد ماه برگزار می شود. ترم تابستان نیز از تیر ماه شروع شده و امتحانات آن در شهریور ماه برگزار می شود.  

در آموزش مجازی هر پایه شامل 30 واحد درسی است که در هر نیمسال ( هر ترم) تعداد 18 واحد درسی بصورت حضوری انتخاب واحد می گردد.

در تابستان نیز دانش آموزان می توانند تعداد 8 واحد بصورت حضوری انتخاب نموده و در آزمون پایانی آن شرکت می نماید.

دانش آموزان چنانچه مایل بودند در هر نیمسال می تواند یک درس بعنوان آموخته که بصورت غیرحضوری ارائه می گردد نیز انتخاب نمایند.

چنانچه شرایط دانش آموز احراز شده با معدل کل 10 یک درس و 12 دو درس می تواند از تبصره (تک ماده) استفاده کند.

درس یا دروس حضوری دروسی هستند که دانش آموزان بصورت آنلاین یا آفلاین از آن استفاده می کنند بنابراین 20 نمره مستمر به آن تعلق می گیرد که با نمره پایانی جمع می شود.

درس یا دروس غیرحضوری (آموخته) دروسی هستند که دانش آموز فقط از ورقه امتحانی یعنی نمره پایانی می بایست نمره قبولی ( نمره ورقه 10) را کسب کند.

هر پایه تحصیلی برابر 30 واحد درسی می باشد ضمنا پس از اتمام پایه نهم فرم شماره 7 هدایت تحصیلی و هم چنین گواهی نامه پایان دوره به افراد ذینفع تحویل می گردد.

براساس نمرات کسب شده در پایه های هفتم، هشتم و نهم فرم شماره 7 هدایت تحصیلی تنظیم  و براساس همان نمرات تعیین رشته تحصیلی ( علوم تجربی، ریاضی فیزیک، ادبیات علوم انسانی، کادرانش و فنی حرفه ای حضوری ) را احرازنموده اند و در پایه دهم ادامه تحصیل می نمایند.

 تبصره

تبصره1: براساس قوانین آموزشی نظام آموزش از راه دور (آموزش مجازی)، امتحانات دروس تربیت بدنی، فرهنگ و هنر، کاروفن آوری و قرائت فارسی ، تفکر و سبک زندگی و آمادگی دفاعی بصورت کتبی برگزار نشده و نمره پایانی ان در سیستم بصورت کامل ثبت می گردد.

تبصره2: ارائه دروس به هر دانش آموز علاوه بر رعایت پیش نیاز به ترتیب توالی درس های هم­ نام درپایه مختلف تحصیلی رعایت می شود.

تبصره3: دانش آموز می تواند بعد از ثبت نام با توجه به پایه تحصیلی، نوع درس خود را همراه با درخواست و طبق رعایت آیین نامه آموزش و پرورش توسط مشاور انتخاب و پس از انتخاب واحد در کلیه فعالیت آموزشی مدرسه شرکت کند.

ثبت نظر
سارینا : نمونه سوال
25 7
نظر شما چیست ؟
باسط : باسط
17 9
عالی
ناز : عالی
1 2
یعنی با ثبت نام دیگر نیاز به مدرسه رفتن نیست
مدیریت : پاسخ
2 2
اگر خارج از کشور هستید و یا سن تحصیل ندارید می‌توانید در مدارس آموزش از راه دور تحصیل کنید.
زهرا قربانی : عالی
0 2
بسیار علییییی
مدیریت : پاسخ
0 2
ممنون از شما
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :