ساعات کاری :
شنبه تا چهارشنبه : 9 الی 5
پنجشنبه : 9 الی 12:30
شماره های تماس :
02122383272-02122383598

دوره دوم متوسطه

دوره دوم متوسطه

بعد از تغییر نظام آموزشی به سیستم 3-3-6 مقاطع تحصیلی به دو مقطع ابتدایی (شامل پایه های اول تا ششم ابتدایی) و متوسطه (شامل پایه های هفتم تا دوازدهم )تقسیم شد و مقطع متوسطه نیز شامل دوره اول متوسطه (پایه های هفتم، هشتم ، نهم) و دوره دوم متوسطه (پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم) می شود.

دوره دوم متوسطه شامل رشته های نظری، فنی حرفه ای و کاردانش می باشد و دانش آموزان می توانند با توجه به نمرات و علایق خود در یکی از این رشته ها تحصیل نمایند.

شاخه نظری دارای 4 رشته ‌ی ریاضی، تجربی، انسانی و معارف اسلامی؛ و شاخه های فنی و کاردانش شامل رشته های متعددی در سه زمینه کشاورزی، صنعت و خدمات است که هر زمینه دارای یک یا چند گروه و هر گروه دارای یک یا چند رشته اصلی است و هر رشته اصلی دارای یک یا چند رشته مهارتی می باشد.

دوره متوسطه دوم شامل پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم می باشد که دروس آن به تفکیک پایه و رشته همراه تعداد واحدهای هر درس در ذیل آمده است.

جدول دروس دوره دوم متوسطه

 

دروس پایه دهمدروس پایه یازدهمدروس پایه دوازدهم

کل دوره های تحصیلی در آموزش و پرورش 12 سال است که دانش آموزان می توانند در هر سال تحصیلی یک سال را به اتمام برسانند.

اما در مدرسه آموزش از راه دور رایان کاشیها این امکان وجود دارد تا دانش آموزان در ترم اول و دوم دروس یک سال تحصیلی را اخذ و پس از کسب نمره قبولی در هر درس، بتوانند از ترم تابستان وارد پایه تحصیلی بعدی شده و بدین ترتیب در زمان خود برای اخذ مدرک رسمی دیپلم صرفه جویی کنند.

 

تبصره

تبصره1: براساس قوانین آموزشی نظام آموزش از راه دور، امتحانات دروس تربیت بدنی و آمادگی دفاعی به صورت کتبی برگزار نشده و نمره پایانی آن در سیستم به صورت کامل ثبت می گردد.

تبصره2: ارائه دروس به هر دانش آموز علاوه بر رعایت پیش نیاز به ترتیب توالی درس های هم­ نام درپایه مختلف تحصیلی رعایت می شود.

تبصره3: دانش آموز می تواند بعد از ثبت نام با توجه به پایه تحصیلی، نوع درس خود را همراه با درخواست و طبق رعایت آیین نامه آموزش و پرورش توسط مشاور انتخاب و پس از انتخاب واحد در کلیه فعالیت آموزشی مدرسه شرکت کند.

ثبت نظر
آرش : سایت بسیار خوبی دارید
13 5
نظر شما چیست ؟
رویاعالی : سلام. چجوری باید ثبت نام کنیم؟!
3 4
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
2 2
و واتس اپ مدرسه پیام دهید 09377679465
مدیریت : پاسخ
3 2
به واتس اپ مدرسه پیام دهید 09377679465
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :